Odkazy:
Kouzelný měšec (1996) – IMDb
Kouzelný měšec (1996) | ČSFD.cz (csfd.cz)

Distribuční list:

Režie Václav Vorlíček
Scénář Miloš Macourek
Kamera Rudolf Blaháček
Hudba Petr Hapka
Hrají Mahulena Bočanová, Tina Ruland, Saša Rašilov nejml., Rudolf Hrušínský ml., Kurt Weinzierl, Ondřej Vetchý, Jiří Krytinář, Miloš Kopecký, Petr Nárožný, Stella Zázvorková, Miroslav Táborský, Ladislav Trojan, Ladislav Lakomý, Jaroslav Kepka, Gabriela Wilhelmová, Naďa Konvalinková, Václav Jakoubek, Uwe Ochsenknecht, Stanislav Zindulka, Jan Kuželka, Max Tidof, Vlasta Fialová, Dana Černá, Simona Stašová, Josef Vinklář, Libuše Billová, Monika Kobrová, Milan Vágner, Jiří Kuldan, Eva Spoustová, Hans Georg Panczak, Wolf Ackva, Susanne von Medvey
Země původu Česko / Německo
Rok natočení 1996
Žánr Pohádka / Rodinný
Světová premiéra 1996
Domácí premiéra 22.02.1996
Originální název Das Zauberbuch
Délka 80 min
Formát dodání mp4 / MOV


HD Remaster vytvořila firma Urania s.r.o, v roce 2017.

Čarodějnice Bludimíra se probudí po dlouhém zimním spánku a rozhodne se spáchat další lotrovinu. Tentokrát se chce zmocnit kouzelného královského měšce. Z toho se sype tolik zlata, co jen chcete. Na ten má zálusk i princ Velemír z Dolního království, který přijel na zámek s úmyslem požádat pana krále o ruku princezny Blanky. Ukáže se však, že Bludimíra je přece jen rychlejší a když princ zjistí, že je měšec fuč, ztratí o Blanku zájem. Nešťastný pan král proto vyhlásí, že ten, kdo měšec najde, získá i ruku jeho spanilé dcery. Je však jasné, že než se bude moci na zámku začít chystat svatba, stane se moc a moc věcí….

Koprodukční filmovou pohádku natočil v roce 1996 režisér Václav Vorlíček. Kouzelné exteriéry se natáčely v Telči, na Okoři, na Kokoříně, v Průhonicích a v Náměšti nad Oslavou. V hlavních rolích uvidíte Sašu Rašilova (Petr), Tinu Rulandovou (Blanka) a výtečnou Mahulenu Bočanovou jako čarodějnici Bludimíru.