www.kubikasroubik.cz

Seriál se skládá ze 13 epizod o délce 13 minut. Každá epizoda vypráví nový příběh s dobrodružství dvou hlavních postav. V epizodách se úžasný svět promísí s realitou a v rámci příběhu v každé epizodě jsou promíchány různé pohádky.

Šroubík – starší bratr – je přirozeným vůdcem této dvojice, a to přesto, že jeho rozhodnutí jsou občas nesprávná. Před racionálním uvažováním dává přednost světu fantazie. Je rovněž velice živý a přehnaně nabuzený – skoro jako kdyby trpěl syndromem hyperaktivity. Šroubík se jako každý hravý šprýmař vždycky dostane do maléru. Charakteristická je i jeho chůze – dělá totiž dlouhé skoky.


Jeho mladší bratr Kubík je oproti němu intelektuálským typem postavy. Trpí dalekozrakostí, a tak nosí brýle, kvůli kterým vypadá jako malý dospělák – přestože ve skutečnosti je veselý a hravý. Je opatrný a pečlivý, ale jen chvilku. Jeho starší bratr je jeho vzorem, a tak se Kubík snaží být jako Šroubík – nebo dokonce ještě lepší než on. Když spolu někam jdou, musí Šroubíka vždy následovat.